Menu

Psimi oczami na ludzki świat

Co byłoby gdybyśmy rozumieli psie myśli? Albo psy umiałyby mówić? Co byśmy od nich usłyszeli? Peki pies wybitnie nierasowy i my - wredni właściciele chcemy przedstawić humorystyczno-życiowego bloga pisanego z perspektywy psich ślepi...

Urlop? A co to?

peki.i.my

Hau-bau.
Mic jest na tzw. urlopie. Ale co tak naprawde oznacza słowo urlop?
Początkowo kilka dni temu, gdy usłyszałem to słowo "urlop", sam nie wiedziałem co to jest. Bałem się przez chwilę, że musi być to coś strasznego, bo Mic wiecej czasu spedzał w tej swojej pracy. Zaczynałem już myśleć ze urlop w ludzkim języku oznacza "zapracuje sie na śmierć". Ale nie. Gdy zwierzyłem sie psiojaciołom (Frankowi i Linie) od razu mi to wyjaśnili. Franek mówił że urlop to taki czas gdzie ludzie wyjeżdzają gdzieś daleko na kilka dni. Mowił że zdarza się też ze nie zabieraja ze sobą psa. Aż mnie wbiło w ziemię. Jak to NIE zabierają psa ze sobą?! Zacząłem wypytywać: że, no bo, jak to tak? Franek mówił że zazwyczaj zostawiają go wtedy w psim hotelu lub u dziadków. Lina zaprzeczyła żeby kiedykolwiek słyszała taka bzdurę jak zostawianie psa gdzieś bez właścicieli. Aż sie poszczekali. A ja wróciłem z tego spotkania jeszcze bardziej skołowany i nie mniej... przestraszony. Pocieszało mnie tylko to że Kas nie idzie na ten urlop. Miałem wiec prawie pewność że przynajmniej ona nigdzie nie wyjedzie.
I stało sie. Po kilku dniach nadszedł pierwszy dzień tego urlopu. Tak sie stresowałem że az dygotałem. Jak dygotek. Ale rano nigdzie Mic nie poszedł (w sensie poza spacerem ze mna). Popołudniu też. Ani wieczorem. I tylko bawił się ze mną. Ganialiśmy się. Pokazywałem mu sztuczki które ćwiczyliśmy z Kas. Nawet oglądaliśmy razem jakieś migotki. Drugiego dnia było identycznie. Dziś jest trzeci dzień i wciaż siedzimy razem w domu. Chodząc na długie spacery. Bawiąc się. I zaczynam rozumieć ze Mic wziął ten urlop pewnie po to by pobyć ze mna. (To prawda że mało był ostatnio w domu.)
A więc podsumowując:

Urlopu jak najwięcej!!!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • annazadroza

    Cześć Peki, to ja, Szila:) Ja też najbardziej lubię jak wszyscy są w domu i nie rozłażą się każdy gdzie indziej. Wiesz co? Fajne to Twoje stado, masz szczęście. Pozdrawiam Ciebie i resztę:) Hauuu :)

© Psimi oczami na ludzki świat
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci